Χειμερινό Κλασικό 2023: Οι Μπρούιν συσπειρώθηκαν πίσω από τα δύο γκολ του Τζέικ Ντε Μπρουσκ, το τελευταίο γκολ του Πενς έφυγε

ο Boston Bruins νίκησε τους Pittsburgh Penguins με 2-1 τη Δευτέρα σε μια συναρπαστική νίκη επιστροφής για να διεκδικήσει το 14ο ετήσιο Winter Classic μπροστά σε ένα πλήθος περισσότερων από 39.000 θαυμαστών σε ένα μεταμορφωμένο Fenway Park.

Ο επιθετικός των Bruins, Jake DeBrusk, ισοφάρισε το παιχνίδι νωρίς στην τρίτη περίοδο, αλλά μόλις 10 λεπτά αργότερα σκόραρε τον νικητή του αγώνα με ασίστ από τον Taylor Hall και τον David Krejci, σημειώνοντας το 16ο γκολ του στη σεζόν.

Μια γενική άποψη κατά τη διάρκεια της τρίτης περιόδου μεταξύ των Boston Bruins και του Pittsburgh Penguins στο 2023 Discover NHL Winter Classic στο Fenway Park στις 2 Ιανουαρίου 2023 στη Βοστώνη της Μασαχουσέτης.

(Γρηγόρης Σάμους/Getty Images)

Με άδεια εστία και ένα σερί πέντε ήττων στη γραμμή, οι πιγκουίνοι κέρδισε μια αναμέτρηση με κάτι περισσότερο από 10 δευτερόλεπτα να απομένουν.

WINTER CLASSIC 2023: Ο TRISTAN JARRY ΤΩΝ ΠΙΓΚΟΥΙΝΩΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ CASEY DESMITH ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΦΑΙΝΗ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟ

Ο βετεράνος επιθετικός Εβγένι Μάλκιν χτύπησε το ένα στο πίσω μέρος των διχτυών, αλλά ο χρόνος έληξε μόλις έκανε το σουτ του.

Ο Evgeni Malkin #71 των Pittsburgh Penguins και ο Charlie McAvoy #73 των Boston Bruins διαγωνίζονται για το παγκάκι κατά την πρώτη περίοδο στο Discover NHL Winter Classic 2023 στο Fenway Park στις 2 Ιανουαρίου 2023 στη Βοστώνη της Μασαχουσέτης.

Ο επιθετικός του Πίτσμπουργκ, Kasperi Kapanen, πήρε τους Penguins στο ταμπλό στο 8:40, πετυχαίνοντας το έκτο γκολ του στη σεζόν μετά από πάσα του Danton Heinen πίσω από το δίχτυ.

ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ ΣΤΟ FOXNEWS.COM

Αλλά ο Linus Ullmark κράτησε την επίθεση των Penguins μακριά, κάνοντας 25 αποκρούσεις για τη Boston.

“Υπάρχει μια λεπτή γραμμή μεταξύ της νίκης και της ήττας. Έρχεται σε λεπτές λεπτομέρειες”, δήλωσε ο προπονητής του Πίτσμπουργκ, Μάικ Σάλιβαν. «Υπήρχαν αλλαγές ορμής και στις δύο πλευρές σε όλες τις περιόδους».

Δύο φορές NHL All-Star, Ο Tristan Jarry έφυγε κοντά στο τέλος της τρίτης περιόδου με εμφανή τραυματισμό. Έκανε οκτώ αποκρούσεις πριν αντικατασταθεί από τον Κέισι ΝτεΣμιθ, ο οποίος ολοκλήρωσε τη μέρα με 19 αποκρούσεις.

Οι κορυφαίοι στο NHL Bruins βελτιώθηκαν σε 19-0-3 και τώρα έχουν 9-0-3 στα τελευταία 11 παιχνίδια τους.

Ο Jake DeBrusk #74 των Boston Bruins πανηγυρίζει με συμπαίκτες αφού σημείωσε ένα γκολ εναντίον των Pittsburgh Penguins κατά την τρίτη περίοδο στο Discover NHL Winter Classic 2023 στο Fenway Park στις 2 Ιανουαρίου 2023 στη Βοστώνη της Μασαχουσέτης.

,

Η Δευτέρα σηματοδότησε τους Bruins για τον πέμπτο αγώνα σε εξωτερικούς χώρους και την τέταρτη εμφάνιση Winter Classic. Προηγουμένως κέρδισαν το 2010 και πιο πρόσφατα το 2019 εναντίον της Chicago Blackhawks στο στάδιο Notre Dame.