Το γκολ που πέτυχε ο Younghoe Koo έδωσε στον πρωτάρη των Falcons, Desmond Ridder, την πρώτη νίκη στην καριέρα του

Ο Younghoe Koo πέτυχε ένα γκολ 21 υάρδων στον τελευταίο αγώνα, σηκώνοντας τους Atlanta Falcons πάνω από τους Arizona Cardinals με 20-19 την Κυριακή για να τερματίσει ένα παιχνίδι τεσσάρων αγώνων.

Σε έναν αγώνα ομάδων που αποκλείστηκαν από τη διεκδίκηση των πλέι οφ, ο αρχάριος στρατηγός της Ατλάντα Ντέσμοντ Ρίντερ πήρε την πρώτη του νίκη στην καριέρα του. Ήταν 19 στα 26 για 169 γιάρδες και χωρίς κοψίματα στο τρίτο του ξεκίνημα καθώς έκανε οντισιόν για μια αρχική δουλειά την επόμενη σεζόν.

Οι Falcons (6-10) βελτιώθηκαν σε 5-8 σε παιχνίδια μίας κατοχής. Ήταν 7-2 σε τέτοια παιχνίδια την περασμένη σεζόν.

ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ ΣΤΟ FOXNEWS.COM

Ο παίκτης πλασέ των Atlanta Falcons Younghoe Koo, από τη Νότια Κορέα (7) σκοράρει το νικητήριο γκολ εναντίον των Arizona Cardinals κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου ενός αγώνα ποδοσφαίρου NFL, Κυριακή, 1 Ιανουαρίου 2023, στην Ατλάντα.

(AP Photo/John Bazemore)

Οι Cardinals (4-12), παίζοντας με τον τέταρτο αρχικό στρατηγό τους σε τέσσερις εβδομάδες, έχουν χάσει έξι σερί και οκτώ στα εννέα. Ο David Blough ολοκλήρωσε 22 από τις 40 πάσες για 222 γιάρδες, ένα touchdown και καμία αναχαίτιση συμπληρώνοντας τον Colt McCoy, ο οποίος βρίσκεται εκτός έδρας με διάσειση.

Ο Ridder οδήγησε την Atlanta 72 γιάρδες σε 12 παιχνίδια στα τελευταία πέντε λεπτά του τέταρτου δεκαλέπτου. Οι Falcons έφτασαν στην κόκκινη ζώνη με 1:49 για να παίξουν και σημείωσαν το ρολόι για να στήσουν το λάκτισμα του Koo στο τέλος του αγώνα.

Ο Ridder εξακολουθεί να αναζητά το πρώτο του πάσο touchdown στην καριέρα του και σχεδόν είχε ένα πριν ο Cordarrelle Patterson ρίξει τη μπάλα στην τελική ζώνη στο τέταρτο.

JAGUARS ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟ BLOWOUT ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΥΣ ΤΕΞΑΝΣ

Ο στρατηγός των Atlanta Falcons Desmond Ridder (4) εργάζεται εναντίον των Arizona Cardinals κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ενός αγώνα ποδοσφαίρου NFL, την Κυριακή, 1 Ιανουαρίου 2023, στην Ατλάντα.

(AP Photo/Brynn Anderson)

Ο Tyler Allgeier και ο Patterson συνδυάστηκαν για 125 γιάρδες βιαστικά και δύο touchdown σε 29 φέρουσες.

Η Αριζόνα ανέβηκε με 16-14 με το γκολ των 36 γιάρδων του Ματ Πράτερ στο τρίτο και 19-17 με 4:57 να απομένει στο 57άρι του Πράτερ.

Οι Falcons πήραν προβάδισμα 7-3 νωρίς στο δεύτερο σερί στο 5-yard TD του Allgeier, αλλά ο Ridder έχασε σύντομα από τον Leki Fotu σε ένα χτύπημα στη γραμμή των 11 υάρδων και οι Cardinals έκαναν μετατροπή για ένα touchdown για να φτάσουν στο 10. -7 στο σύντομο πιάσιμο του Trey McBride.

Αργότερα, η Ατλάντα πήγε για το τέταρτο και το δεύτερο από το 9 πριν το πέρασμα του Ridder αναπήδησε μπροστά από τον Drake London στην τελική ζώνη, αλλά πήρε μια αναβολή όταν ο Richie Grant μπλόκαρε και πήρε ένα punt στο 5. Ο Patterson έτρεξε για το σκορ, και οι Falcons προηγήθηκαν με 14-13 στο ημίχρονο.

ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΚΑΝΩ

Αμυντικό άκρο Arizona Cardinals Ο JJ Watt (99) τρέχει στο backfield των Atlanta Falcons κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ενός αγώνα ποδοσφαίρου NFL, Κυριακή, 1 Ιανουαρίου 2023, στην Ατλάντα.

Δουλεύοντας ένα κόλπο δύο ατόμων από τη δεξιά πλευρά, ο JJ Watt απέλυσε τον Ridder νωρίς στην τρίτη και τώρα έχει 10 1/2 αυτή τη σεζόν. Ο Watt, 33, είναι τρεις φορές AP Defensive Player of the Year και πέντε φορές All-Pro που αποσύρεται μετά τη σεζόν. Σηματοδοτεί την έκτη σεζόν του με τουλάχιστον 10 απολύσεις.

ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΙ

Οι Cardinals έχασαν τον lineback Isaiah Simmons (πόδι), τον αποδέκτη Robbie Anderson (back) και τον αμυντικό lineman Jonathan Ledbetter (γόνατο) στο πρώτο ημίχρονο. Ο Simmons επέστρεψε στο παιχνίδι, αλλά οι άλλοι όχι. Ο Τζέιμς Κόνερ (κνήμη) έφυγε στο δεύτερο ημίχρονο. Ο μπακ των Falcons, Keith Smith (συμπτώματα διάσεισης) έφυγε αργά στο δεύτερο τέταρτο, αλλά επέστρεψε στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Αλγκάιερ έφυγε από το γήπεδο με έναν άγνωστο τραυματισμό στις αρχές του τέταρτου αλλά επέστρεψε. Ο τρέχων μπακ Έιβερι Γουίλιαμς αποκλείστηκε στο τέταρτο με τραυματισμό στο πόδι.

ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ

Οι ομάδες ξεκίνησαν το παιχνίδι με υψηλή κατάταξη στο ντραφτ του 2023 με την Αριζόνα Νο. 4 και την Ατλάντα Νο. 6.