Τα Lions αναπηδούν τους Bears για να οργανώσουν την αναμέτρηση της Εβδομάδας 18 εναντίον αντιπάλων με τη θέση των πλέι οφ στη γραμμή

Ο Jared Goff πέταξε δύο από τις τρεις πάσες touchdown στον Brock Wright στο πρώτο ημίχρονο και οι Detroit Lions κέρδισαν τους Chicago Bears με 41-10 την Κυριακή για να παραμείνουν στο κυνηγητό των πλέι οφ.

Οι Lions (8-8) κέρδισαν επτά από τα εννέα για να δώσουν στους εαυτούς τους μια ευκαιρία να κερδίσουν μια θέση μετά τη σεζόν για πρώτη φορά από το 2016 στο φινάλε της κανονικής τους σεζόν στο Green Bay.

ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ ΣΤΟ FOXNEWS.COM

Ο ευρυγώνιος δέκτης Detroit Lions Jameson Williams (9) αντιδρά μετά από ένα παιχνίδι κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου ενός αγώνα ποδοσφαίρου NFL εναντίον των Chicago Bears, Κυριακή, 1 Ιανουαρίου 2023, στο Ντιτρόιτ.

(AP Photo/Paul Sancya)

Οι Bears υπό τον Justin Fields (3-13) πήραν δύο προβάδισμα στο πρώτο τέταρτο πριν καταρρεύσουν και χάσουν ένα ρεκόρ franchise ένατο συνεχόμενο παιχνίδι.

Ο Γκοφ ολοκλήρωσε πάσες σε 10 συμπαίκτες και έναν 11ο, πρωτάρη παραλήπτη Τζέιμσον Ουίλιαμς, έτρεξε 40 γιάρδες με την όπισθεν στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου για να δημιουργήσει το 15ο ορμητικό σκορ του Τζαμάαλ Ουίλιαμς που έδωσε στο Ντιτρόιτ ένα προβάδισμα με τρία πλήκτρα.

Ο Τζαμάαλ Ουίλιαμς είχε κορυφαία καριέρα 144 γιάρδες ορμώντας με 22 φέρουσες και ο Ντ’ Άντρε Σουίφτ πρόσθεσε 117 γιάρδες από τη μάχη και δύο σκορ.

Ο στρατηγός των Chicago Bears, Justin Fields, αγωνίζεται κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ενός αγώνα ποδοσφαίρου NFL εναντίον των Detroit Lions, την Κυριακή, 1 Ιανουαρίου 2023, στο Ντιτρόιτ.

Ο Swift έβαλε τους Lions για τα καλά με ένα 17-yard touchdown νωρίς στο δεύτερο τρίμηνο και η υποδοχή του στα 21-yard τα έφερε μπροστά με τέσσερα touchdown στο τρίτο.

Ο ΚΑΡΣΟΝ Ο ΓΟΥΕΝΤΣ ΤΩΝ ΔΙΟΙΚΗΤΩΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΤΟΝ ΜΠΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΕΚΑΝΕ ΔΥΟ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ο Γκοφ ήταν 21 στα 29 για 255 γιάρδες και δεν έκανε κόψιμο για όγδοο συνεχόμενο παιχνίδι.

Εν τω μεταξύ, ο αρχάριος παίκτης των πασών Aidan Hutchinson κέρδισε τον Fields, αναγκάζοντας δύο ανατροπές στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Fields ξεκίνησε δυνατά, τρέχοντας για 105 γιάρδες μόνο στο πρώτο τέταρτο και ρίχνοντας ένα touchdown 13 υάρδων στον Cole Kmet, προτού ο Hutchinson ανακτήσει το τράβηγμα του και πάρει την πάσα του στο δεύτερο τέταρτο.

Ο Φιλντς τερμάτισε με 132 γιάρδες να τρέχει, δίνοντάς του 1.143 φέτος. Με ένα παιχνίδι να παίξει εντός έδρας με τη Μινεσότα, έχει την ευκαιρία να σπάσει το ρεκόρ 1.206 γιάρδων του NFL σε μία σεζόν, που έθεσε ο Λαμάρ Τζάκσον της Βαλτιμόρης το 2019 κατά τη διάρκεια της σεζόν του MVP.

Όταν το Ντιτρόιτ έκλεισε την ικανότητα του Φιλντς να τρέχει για τα τελευταία τρία τέταρτα, είχε πρόβλημα. Ο Fields ήταν 7 από 21 – ολοκληρώνοντας το χαμηλό της σεζόν 33,3% των πάσες του – για 75 γιάρδες.

Οι Detroit Lions τρέχουν πίσω Ο D'Andre Swift ορμάει για ένα touchdown 17 γιάρδων κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ενός αγώνα ποδοσφαίρου NFL εναντίον των Chicago Bears, Κυριακή, 1 Ιανουαρίου 2023, στο Ντιτρόιτ.

Οι Detroit Lions τρέχουν πίσω Ο D’Andre Swift ορμάει για ένα touchdown 17 γιάρδων κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ενός αγώνα ποδοσφαίρου NFL εναντίον των Chicago Bears, Κυριακή, 1 Ιανουαρίου 2023, στο Ντιτρόιτ.

ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΙ

Αρκούδες: Οι OGs Michael Schofield III (γόνατο) και OL Teven Jenkins (λαιμός) τραυματίστηκαν κατά τη διάρκεια του αγώνα ενώ ο WR Dante Pettis και ο DB Jaylon Jones αξιολογήθηκαν για διάσειση.

Λιοντάρια: Ο RB Justin Jackson (πλευρά) και ο S ​​DeShon Elliott (ώμος) ήταν ανενεργοί.