Ο Κάιρι Ίρβινγκ των Νετς χτυπά το πότε μπακ εντός έδρας, ζαλίζοντας τον κόσμο του ΝΒΑ

Ο σταρ των Μπρούκλιν Νετς, Kyrie Irving, έχει ταλέντο να εκπλήσσει τον κόσμο του μπάσκετ με μερικά γλυκά χερούλια του που είτε οδηγούν σε έναν εύκολο κουβά είτε σε μια ασίστ, αλλά τη Δευτέρα έκανε κάτι που κανείς δεν είδε να έρχεται – ένα ανατρεπτικό slam με το ένα χέρι.

Το παιχνίδι έγινε στο δεύτερο δεκάλεπτο με περίπου 9 λεπτά να απομένουν απέναντι στους San Antonio Spurs. Ο Γιούτα Γουατανάμπε αστόχησε σε έναν άλτη στη γραμμή των ελεύθερων βολών και ο Ίρβινγκ μπήκε σερί στη λωρίδα χωρίς έλεγχο και βύθισε τη μπάλα με εξουσία.

ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ ΣΤΟ FOXNEWS.COM

Ο Γιούτα Γουατανάμπε (18) των Μπρούκλιν Νετς από την Ιαπωνία, πανηγυρίζει με συμπαίκτες του μετά από ένα dunk του Kyrie Irving κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ενός αγώνα μπάσκετ του NBA εναντίον των San Antonio Spurs, τη Δευτέρα 2 Ιανουαρίου 2023, στη Νέα Υόρκη.

(AP Photo/Frank Franklin II)

Ο Νικ Κλάξτον και οι υπόλοιπες ρεζέρβες των Νετς εξερράγησαν από τον πάγκο καθώς ο σούπερ σταρ πόιντ γκαρντ ξεκίνησε ως συμπαίκτες του.

Ο κόσμος του μπάσκετ ήταν το ίδιο συγκλονισμένος με τους υπόλοιπους παίκτες των Νετς.

Ο DRAYMOND GREEN των WARRIORS ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΙ ΣΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ: «Η ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΤΣΑ;»

Η Μπρούκλιν κέρδισε το παιχνίδι με 139-103 για τη 12η συνεχόμενη νίκη της. Ο Ίρβινγκ τελείωσε το παιχνίδι με 27 πόντους και οκτώ ριμπάουντ.

Ο Κέβιν Ντουράντ (7) των Μπρούκλιν Νετς μιλά με τον Κάιρι Ίρβινγκ (11) κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου αγώνα μπάσκετ του ΝΒΑ εναντίον των Σαν Αντόνιο Σπερς, τη Δευτέρα, 2 Ιανουαρίου 2023, στη Νέα Υόρκη.

Ο Ίρβινγκ και οι Νετς μπήκαν στο παιχνίδι τη Δευτέρα με το δεύτερο καλύτερο ρεκόρ στην Ανατολική Περιφέρεια παρά το δύσκολο ξεκίνημα που ξεκίνησε με την απόλυση του Steve Nash και του Jacque Vaughn που ορίστηκε ο αντικαταστάτης του. Στη συνέχεια, ο Ίρβινγκ τέθηκε σε αναστολή επειδή δημοσίευσε στο Twitter έναν σύνδεσμο προς μια ταινία που διέδιδε αντισημιτική παραπληροφόρηση.

Σε 26 αγώνες, ο Ίρβινγκ έχει κατά μέσο όρο 26,2 πόντους, 5 ριμπάουντ και 4,7 ασίστ ανά αγώνα.

Το Μπρούκλιν ξεπέρασε τα αμφιλεγόμενα νερά για να συγκεντρώσει ένα ρεκόρ 24-12 πριν το τέλος του 2022.

Ο Kyrie Irving (11) των Brooklyn Nets πέθανε από τους Zach Collins και Malaki Branham των San Antonio Spurs κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ενός αγώνα μπάσκετ του NBA, Δευτέρα 2 Ιανουαρίου 2023, στη Νέα Υόρκη.