Οι λογαριασμοί συγκεντρώνονται για ομαδική προσευχή στο γήπεδο μετά τον τραυματισμό του Damar Hamlin

ο Buffalo Bills συγκεντρώθηκαν ως ομάδα για μια ομαδική προσευχή μετά από μια τρομακτική σκηνή κατά τη διάρκεια του αγώνα της Δευτέρας το βράδυ με τους Cincinnati Bengals που είδε τον δεύτερο χρόνο ασφαλείας Damar Hamlin να βγαίνει από το γήπεδο με ασθενοφόρο μετά από ένα τρομακτικό χτύπημα στο πρώτο ημίχρονο.

Οι παίκτες και των δύο ομάδων περικύκλωσαν τον Χάμλιν αφού κατέρρευσε στο γήπεδο μετά από ένα τάκλιν Φαρδύς δέκτης Bengals Tee Higgins με 5:58 να απομένουν για το δεκάλεπτο.

Ο στρατηγός των Μπάφαλο Μπιλς, Τζος Άλεν (17) σταματά καθώς ο Ντάμαρ Χάμλιν εξετάζεται κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ενός αγώνα ποδοσφαίρου NFL εναντίον των Σινσινάτι Μπένγκαλς, Δευτέρα, 2 Ιανουαρίου 2023, στο Σινσινάτι.

(AP Photo/Jeff Dean)

Ο Χάμλιν φέρεται να έλαβε καρδιοαναπνευστική αναζωογόνηση και οξυγόνο πριν τον πάρουν από το γήπεδο με ασθενοφόρο.

Ο DAMAR HAMLIN του BILLS ΚΑΤΕΡΡΕΥΕΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, ΤΟ ΙΑΤΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΡΠΑ

Μπιλς στρατηγός Τζος Άλεν και ο Στέφον Ντιγκς ήταν συγκινημένος να κοιτάζει μέσα στην αβεβαιότητα. Στη συνέχεια, ο επικεφαλής προπονητής του Bills, Sean McDermott, εθεάθη στην εκπομπή να μαζεύει την ομάδα του για μια ομαδική προσευχή.

Οι παίκτες των Buffalo Bills στριμώχνονται και προσεύχονται αφού ο συμπαίκτης Damar Hamlin #3 κατέρρευσε στο γήπεδο μετά από ένα τάκλιν εναντίον των Cincinnati Bengals κατά τη διάρκεια του πρώτου δεκαλέπτου στο Paycor Stadium στις 2 Ιανουαρίου 2023 στο Σινσινάτι του Οχάιο.

(Dylan Buell/Getty Images)

ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ ΣΤΟ FOXNEWS.COM

Ο αγώνας καθυστέρησε για 23 λεπτά πριν το NFL ανακοινώσει ότι ο αγώνας διακόπηκε προσωρινά.

Οι παίκτες των Buffalo Bills αντιδρούν καθώς ο συμπαίκτης Damar Hamlin εξετάζεται κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ενός αγώνα ποδοσφαίρου NFL ενάντια στους Cincinnati Bengals, Δευτέρα, 2 Ιανουαρίου 2023, στο Σινσινάτι.